Strona główna Artykuły Skąd wziąć pieniądze w trudnych chwilach – ubezpieczenie wypadkowe

Skąd wziąć pieniądze w trudnych chwilach – ubezpieczenie wypadkowe

0 360047
ubezpieczenie wypadkowe

W niemal każdym zawodzie przytrafiają się sytuacje ryzykowne, które wynikają nie tyle z nieprzestrzegania przepisów BHP, lecz z sytuacji losowych, które mogą nastąpić w wyniku wykonywania jakiejś pracy lub czynników zewnętrznych. Przykładowo, taką ryzykowną sytuacją niezwiązaną w żaden sposób z przepisami BHP jest szalejący na zewnątrz huragan, który spowoduje szkody w budynku, w którym zatrudnieni ludzie wykonują swoja pracę.

ubezpieczenie wypadkowe

Podobnym wypadkiem może być zachwianie równowagi i upadek z dużej wysokości z rusztowania czy porażenie prądem w wyniku nieprawidłowego działania instalacji elektrycznej w budynku. Osoby pracujące w zawodach, które maja dość wysoki współczynnik ryzyka powinny się ubiegać o ubezpieczenie wypadkowe 2014. Jest to specjalny rodzaj ubezpieczenia, któremu podlegać powinny osoby pracujące w szczególnych warunkach, bardziej niż inne narażone na nieszczęśliwy wypadek. Gdy chodzi o ubezpieczenie wypadkowe 2013, jest stopa wysokości jest identyczna jak w roku 2012 i na razie nic nie wskazuje na to, by ta kwota miała ulec zmianie. W kwietniu 2012 wprowadzono nowe wysokości podstawy ubezpieczenia wypadkowego, które szacowane sa na podstawie współczynnika ryzyka, jakie ponosi osoba pracująca na danym stanowisku. Takie ubezpieczenie wypadkowe pozwala zapewnić samemu poszkodowanemu oraz jego rodzinie godny byt w sytuacji jego czasowej lub trwałej niezdolności do pracy. Świadczenia wypłacane przez ZUS w sytuacji śmierci lub trwałego kalectwa osoby ubezpieczonej mogą mieć różną formę, na przykład jednorazowego odszkodowania lub dożywotniej renty inwalidzkiej. Przepisy jasno określają, kto i w jakiej sytuacji może skorzystać z takiego ubezpieczenia. Co ciekawe, ubezpieczenie wypadkowe można sobie zafundować również prywatnie.

ubezpieczenie wypadkowe 2014

Czasami bywa to jeszcze lepsza opcją niż liczenie jedynie na ubezpieczenie wypadkowe, które oferuje nam pracodawca. Jeśli czujemy, że nasz zawód wymaga sporego poświęcenia i obawiamy się o byt swojej rodziny gdyby nam samym wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, warto udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego, które przedstawi najkorzystniejszy dla nas sposób ubezpieczenia wypadkowego, na spore sumy pieniędzy. Przepisy określają, że takie ubezpieczenie wypadkowe jest finansową rekompensatą w sytuacji gdy osoba staje się poprzez nieszczęśliwy wypadek niezdolna do pracy w okresie swojej aktywności zawodowej, czyli w wieku, gdzie mogłaby jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat zarabiać i utrzymywać swoją rodzinę, gdyby nie kalectwo albo śmierć.

PODOBNE ARTYKUŁY